„Układ Łódzki” część druga

Wobec wezwania do złożenia sprawozdania finansowego wysłanego do Konrada Henniga i Michała Owczarskiego 20 Czerwca 2022 roku, Michał Owczarski i Konrad Hennig podpisali sprawozdanie finansowe za rok 2021. Zarząd Stowarzyszenia Wolne Miasto Łódź nadal nie otrzymał jednak umowy zawartej z reprezentantem Europarlamentu i frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Nie otrzymaliśmy również protokołów odbioru i potwierdzeń rozliczenia kwoty. Wezwania do zwrotu kwoty 14900 EUR na konto Stowarzyszenia Wolne Miasto Łódź przez Stowarzyszenie L4G celem jej prawidłowego rozliczenia nie uzyskały odpowiedzi ze strony Konrada Henniga. Kto z PiS zadecydował o przelaniu pieniędzy? Dlaczego nikogo nie poinformowano? Kto pomógł Owczarskiemu i Hennigowi? Dlaczego projekt stowarzyszenia L4G był promowany przez Europosła Tarczyńskiego z PIS?

https://www.youtube.com/watch?v=88-XONgP_DQ

Podjęliśmy już szereg czynności mających na celu ustalenie odpowiedzi na te pytania i zabezpieczenie naszych interesów w kontekście aktywności wspomnianych osób. Sprawa została zgłoszona do prokuratury. Nie zmienia to jednak faktu, że przez długi okres czasu, nie mogliśmy normalnie funkcjonować. Dodatkową kontrowersję budzi fakt, że Stowarzyszenie L4G, wcześniej noszące nazwę AntyRama, to podmiot w przeszłości zarządzany przez Grzegorza Dębowskiego, bliskiego współpracownika Konrada Henniga i zaufanego człowieka PIS:

https://wiadomosci.radiozet.pl/polska/Fundusz-Sprawiedliwosci-i-firma-dzialacza-PiS.-Jak-wydano-prawie-milion-zlotych

https://innpoland.pl/173359,milion-z-funduszu-sprawiedliwosci

Michał Owczarski i jego Fundacja Życie natomiast, od kilku lat jest regularnym beneficjentem Funduszu Sprawiedliwości powiązanego ze środowiskiem Solidarnej Polski i Ministra Zbigniewa Ziobro. Michał Owczarski regularnie organizuje również biegi „patriotyczne”, które wspiera i w których udział bierze Minister Waldemar Buda z PIS. Pomimo artykułów i Raportu NIK opisującego Owczarskiego, politycy PIS, na wielu szczeblach, dalej wspierają Fundację Życie. Dlaczego obóz rządowy tak zaciekle broni Owczarskiego i jego fundacji pro-life, ignorując wszelkie sygnały o nieprawidłowościach?

https://www.wprost.pl/polityka/10611967/fundacja-zycie-otrzymala-10-mln-zl-z-funduszu-sprawiedliwosci-wzbudzilo-to-podejrzenia-nik.html

Sam Konrad Hennig natomiast, został niedawno opisany w Artykule „Lobbysta wykiwał państwo?” autorstwa Piotra Nisztora z Gazety Polskiej:

https://gpcodziennie.pl/813597-lobbysta-wykiwal-panstwo.html#tts

Autor poruszył w artykule szereg kwestii, o których nasze stowarzyszenie mówi od dwóch lat.

Wcześniej, Hennig został opisany przez Dziennik Łódzki jako asystent Mariana Rainczuka, ówczesnego dyrektora kopalni Bełchatów. Jak pisze Dziennik Łódzki, “Hennig to politolog i wykładowca akademicki, który starał się o mandat radnego z łódzkiej listy PiS, ale bez efektu.” Konrad Hennig jest znany z kontaktów z poseł Małgorzatą Janowską z Bełchatowa i jej bliskim współpracownikiem, Łukaszem Gwiazdą. Ten ostatni, odegrał w trakcie nieudanych prób Henniga ważną rolę, składając w rejestrze KRS dokument świadczący o jego zaangażowaniu po stronie Henniga w trakcie nieudanej próby przejęcia stowarzyszenia. Zadziałał zatem mechanizm “układu zamkniętego”:

https://dzienniklodzki.pl/belchatow-pis-nie-ustaje-w-przejmowaniu-stanowisk-ale-i-sie-o-nie-kloci/ar/11810326

Hennig okazał się być również bliskim znajomym Przemysława Wiplera. Ten ostatni, okazał się mieć ogromny wpływ na polityków Partii Republikańskiej – koalicjanta PIS, którzy dziś reprezentują wszystkie te wartości, z którymi chciał walczyć śp. Rafał Wójcikowski, co pokazują ostatnie afery z udziałem polityków tej formacji:

https://wyborcza.pl/7,75398,27904194,byly-posel-wipler-w-tle-mejza-i-inni-ludzie-bielana-ujawniamy.html

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/skutki-afery-w-ncbir-polska-moze-stracic-setki-milionow/rm81p37

Od początku zatem, toczymy nierówną walkę z przeciwnikiem, jakim okazał się być Układ Łódzki. Nie wiemy, kto i jak głęboko „siedzi” w Układzie, ale dziś wiemy już na pewno, że “Łódzka Ośmiornica” wyznaczyła sobie za cel walkę ze wszystkimi siłami politycznymi, które są w stanie jej zagrozić. Stąd widzimy, jak mało realnie robią, a jak głośno krzyczą politycy związani z Układem Łódzkim. Jak bardzo denerwują się, gdy zwróci się uwagę na setki milionów złotych dotacji udzielanych krewnym i znajomym, podczas gdy Układ Łódzki krytykuje w rządowych mediach problemy finansowe naszego miasta, które sam wywołuje i cementuje akceptując i popierając politykę finansowego głodzenia miasta Łodzi i innych większych miast rządzonych przez ugrupowania inne niż PIS.

Gdzie się zaczyna, a gdzie kończy Układ Łódzki? Jak z nim walczyć? O tym opowiemy w trzeciej, ostatniej części tekstu, która ukaże się już wkrótce.

 

[zdj. Aboatown]

Admin
Write a Comment

strong thesis statement content management system website video editing resume writing help online order essay online thesis writer for hire buy an essay essay help websites write my essay professional writing services pro essay writer online essay editor