Usłyszeć hejnał Łodzi

Jako stowarzyszenie republikańskie, angażujemy się nie tylko w działalność społeczno-polityczną, ale również – a może przede wszystkim – kulturową. Naszych celem jest między innymi możliwie jak najskuteczniejsza promocja naszego miasta na arenie ogólnopolskiej, która będzie odpowiednio wykorzystywała nasze rodzime atuty.
Jednym z  zaprezentowanych przez nas projektów była inicjatywa, „Usłyszeć hejnał Łodzi!”.

Wszyscy w Polsce znają hejnał w Krakowie, który stał się nieodłączną częścią kultury tego miasta. W Łodzi również mamy własny hejnał – piękną i znaną wielu łodzianom „Prząśniczkę”.

Niestety większość mieszkańców nie jest świadoma, gdzie jest ona grana. Dlatego też, zdecydowaliśmy się na promocję „Prząśniczki” wśród łodzian.

Przeprowadziliśmy konsultacje z mieszkańcami, w których zapytaliśmy ich o to, gdzie i kiedy chcieliby usłyszeć hejnał Łodzi. Równocześnie zwróciliśmy uwagę na fakt, iż miejsca te muszą zostać dopasowane w taki sposób, aby melodia dotarła do jak największej liczby słuchaczy i zainteresowała nie tylko samych mieszkańców, ale również przybywających do naszego miasta turystów, wzbudzając tym samym zainteresowanie naszą regionalną kulturą.

Pierwsze miejsce w przygotowanej przez nas ankiecie zajął Plac Wolności, drugie Piotrkowska 104 (Urząd Miasta Łodzi), trzecie miejsce na podium zajęła Manufaktura.

Każde z powyższych miejsc jednak, jest odpowiednie. Stąd też zaproponowaliśmy, aby hejnał grany był w każdym z tych miejsc w zależności od dnia tygodnia.

Czyż bowiem nie byłoby wspaniale wypić południową kawę w towarzystwie tak pięknej melodii?

ANKIETOWANYCH
TYGODNIE KONSULTACJI
ZAPROPONOWANE MIEJSCA
bestgrammarcheckcustom essays

strong thesis statement content management system website video editing resume writing help online order essay online thesis writer for hire buy an essay essay help websites write my essay professional writing services pro essay writer online essay editor