Zostawmy Trasę Górną

professional essay writersbest cryptocurrency to mine right now

31 sierpnia 2016 roku Rada Miejska w Łodzi, przy poparciu radnych koalicji rządzącej PO-SLD i sprzeciwie radnych PIS podjęła decyzję, o nadaniu nowo wybudowanej Trasie Górnej imienia Władysława Bartoszewskiego.

Decyzja ta wzbudziła liczne kontrowersje wśród łódzkich środowisk opozycyjnych. Pan Władysław Bartoszewski – nie umniejszając w żaden sposób jego dokonań – z Łodzią ma bowiem niewiele wspólnego. Nie jest honorowym obywatelem naszego miasta i nie ma z Łodzią zbyt wiele wspólnego. Ponadto, niechęć środowisk prawicowych budzi jego aktywny udział w rządzie Premiera Donalda Tuska i liczne oskarżenia wysuwane pod adresem Polski i Polaków, które – co stwierdzamy z ogromną przykrością – w ostatnich latach życia Pana Bartoszewskiego były szczególnie widoczne i drażliwe dla dużej części osób o poglądach konserwatywnych.

W związku z zaistniałą sytuacją, zdecydowaliśmy się przedsięwziąć działania, mające na celu zablokowanie nadania Trasie Górnej imienia Władysława Bartoszewskiego i pozostawienie dotychczasowej nazwy – formalnie rzecz biorąc, nadania bezimiennej Alei nazwę „Trasa Górna”. Naszym zdaniem, nazwa taka jest adekwatna do lokalizacji, a przy tym w sposób optymalny oddaje lokalne zapatrywania mieszkańców, w świadomości których nazwa „Trasa Górna” utarła się już bardzo dawno temu.

W tym celu, 20 lipca 2016 roku zorganizowaliśmy konferencję prasową, na której zaprezentowaliśmy nasze stanowisko w tej sprawie. Więcej do przeczytania tutaj.

Odpowiedzią na nasze stanowisko był opublikowany w Gazecie Wyborczej felieton Pana Redaktora Igora Rakowskiego-Kłosa, który jednakowoż okazał się być bogaty w przeróżne błędy merytoryczne, które wypunktowaliśmy za pomocą infografik.

Pomimo licznych próśb i apeli o przeprowadzenie konsultacji społecznych ze strony zarówno środowisk obywatelskich, jak i opozycji, radni PO-SLD przegłosowali w nocy 31 sierpnia uchwałę, zgodnie z którą nadana została Trasie Górnej nazwa: Aleja im. Władysława Bartoszewskiego.

Zobowiązaliśmy się przed naszymi sympatykami, iż natychmiast po zmianie układu rządzącego w Radzie Miejskiej w Łodzi wrócimy do tego tematu, postulując zmianę nazwy Aleja Władysława Bartoszewskiego na – po prostu – Trasa Górna. Chęć działań w tym zakresie wyraziła także łódzka opozycja, w postaci ruchu Kukiz’15 i Prawa i Sprawiedliwości.
strong thesis statement content management system website video editing resume writing help online order essay online thesis writer for hire buy an essay essay help websites write my essay professional writing services pro essay writer online essay editor