Nasi Członkowie

Wolne Miasto Łódź skupia w swych szeregach aktywistów miejskich, przedsiębiorców, wykładowców akademickich, studentów i uczniów szkół średnich, radnych łódzkich osiedli i ekspertów.

Władze Stowarzyszenia

Prezes Zarządu:
Pan Jeremi Borowiec

Vice-prezes Zarządu:
Pan Damian Wachowicz

Sekretarz Zarządu:
Pan Mateusz Tomczyk

Członkowie Komisji Rewizyjnej:
Pan Filip Burski
Pan Gabriel Lewandowski
Pan Bartosz Miller

Nasi Eksperci

Jeremi Borowiec

Dyrektor Rady Programowej
The story
Prezes Zarządu Stowarzyszenia Wolne Miasto Łódź. Pierwszy Vice-Prezes JEF Poland. Autor i współautor publikacji naukowych z zakresu prawa europejskiego. Specjalizuje się w dziedzinie prawa sztucznej inteligencji. Naukowo związany z Wydziałem Prawa Università di Catania, Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego i Wydziałem Prawa University of Groningen w Niderlandach. Od 2012 roku aktywnie zaangażowany w sprawy lokalne Łodzi i Województwa Łódzkiego. Przedsiębiorca i deweloper w branży AI.

Damian Wachowicz

Ekspert Rady Programowej ds. Cyberbezpieczeństwa
The story
Vice-Prezes Zarządu Stowarzyszenia Wolne Miasto Łódź. Inżynier Informatyk specjalizujący się w cyberbezpieczeństwie. W latach 2020-2022 Inspektor w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi. Doświadczenie zawodowe nabył w trakcie wieloletniej pracy dla renomowanych firm z sektora IT w Polsce i za granicą. Radny Rady Osiedla Bałuty-Doły.

Wojciech Walczak

Ekspert Rady Programowej ds. Nowych Technologii
The story
Ukończył Master of Science in IT na Clark University w Massachusetts (USA) i Master of Business Administration na Clark University w ramach Społecznej Akademii Nauk. Ukończył Service Design Course organizowany przez nowerski Draum Design, a także kurs Design Thinking organizowany przez szwedzką uczelnię Karolinska Institutet. Ukończył 9-miesięczny kurs SmartUP Lab w ramach EIT Health na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Zajmuje stanowisko Technical Leader w GFT Group będąc odpowiedzialnym za tworzenie nowoczesnych i skalowalnych aplikacji dla banków, zarządzanie zespołem i dbanie o jakość i bezpieczeństwo. Programista i niezależny konsultant doradzający firmom technologicznym i organizacjom pozarządowym z Polski i USA. Obecnie, kontynuuje studia doktoranckie na kierunku Zarządzanie na Społecznej Akademii Nauk w Łodzi.

Kamil Kopeć

Ekspert Rady Programowej ds. Prawa Podatkowego
The story
Prawnik. Członek Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Wolne Miasto Łódź w latach 2016-2021. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Ukończył studia podyplomowe na kierunku prawo podatkowe na WPIA UŁ, studia podyplomowe na kierunku bankowość i finanse dla prawników w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz studia podyplomowe na kierunku blockchain: biznes, prawo, technologia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Doświadczenie zawodowe nabył między innymi w trakcie pracy w X Wydziale Gospodarczym Sądu Okręgowego w Łodzi, w trakcie pracy w kilku, renomowanych Kancelariach Podatkowych oraz w trakcie pracy w sektorze prywatnym na stanowisku managera. Ukończył ponadto Akademię Kadr Europejskich. Zawodowo zajmuje się doradztwem podatkowym, optymalizacją podatkową, księgowością oraz rachunkowością.

Dawid Niewiadomski

Ekspert Rady Programowej ds. Elektroniki, Informatyki i Automatyki
The story
Software Engineer. Programista. Automatyk. Absolwent Politechniki Łódzkiej. Magister Inżynier elektroniki i telekomunikacji. Inżynier automatyki i robotyki. Licencjonowany chemik i absolwent Wydziału Chemii Uniwersytetu Łódzkiego. Doświadczenie zawodowe nabył w trakcie pracy dla renomowanych firm IT i firm z sektora produkcji maszyn automatycznych w Polsce i za granicą. Specjalizuje się w programowaniu w programie MATLAB i programie Autodesk Inventor. Przewodniczący Walnego Zgromadzenia Członków Stowarzyszenia Wolne Miasto Łódź w latach 2022-2023.

Bartosz Rakoczy

Ekspert Rady Programowej ds. Polityki Bezpieczeństwa
The story
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku Administracja specjalizujący się w bezpieczeństwie publicznym ze szczególnym uwzględnieniem sposobu funkcjonowania rosyjskich służb specjalnych w Europie. W latach 2016-2021 członek Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Wolne Miasto Łódź. W latach 2015-2019 członek Koła Naukowego Nauk Polityczno-Prawnych Uniwersytetu Łódzkiego. Pełnił funkcję Wojewódzkiego Inspektora Jakości. Doświadczenie zawodowe zdobywał w kilku renomowanych firmach prywatnych i w trakcie pracy w instytucjach publicznych.

Kamil Kwiatkowski

Ekspert Rady Programowej ds. Elektrotechniki i Doradztwa Technicznego
The story
Przedsiębiorca. Inwestor. Absolwent Politechniki Łódzkiej. Magister Inżynier Elektrotechniki i Elektroniki specjalizujący się w doradztwie technicznym. Członek Założyciel Stowarzyszenia Wolne Miasto Łódź. Doświadczenie zawodowe zdobywał między innymi jako Sales Engineer w kilku, renomowanych firmach z branży automatyki i elektrotechniki. Właściciel kilku spółek z branży automatyzacji przemysłu i doradztwa technicznego.

Mateusz Wypyszyński

Ekspert Rady Programowej ds. Prawa Ubezpieczeń
The story
Radca Prawny. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego specjalizujący się w prawie ubezpieczeń. Wielokrotny beneficjent programów stypendialnych Rektora Uniwersytetu Łódzkiego. Laureat konkursu branżowego na najlepszą pracę magisterską z dziedziny ubezpieczeń w roku 2019. Zawodowo zajmuje się zastępstwem procesowym w sprawach odszkodowawczych oraz bieżącą obsługą prawną przedsiębiorców.

Działaj z nami!

Podzielasz nasze postulaty? Zarządzasz organizacją pozarządową, fundacją, think tankiem, stowarzyszeniem? Skontaktuj się z nami i omów szczegóły współpracy!
strong thesis statement content management system website video editing resume writing help online order essay online thesis writer for hire buy an essay essay help websites write my essay professional writing services pro essay writer online essay editor