Nasi Członkowie

Wolne Miasto Łódź skupia w swych szeregach aktywistów miejskich, przedsiębiorców, wykładowców akademickich, studentów i uczniów szkół średnich, radnych łódzkich osiedli i ekspertów.

Władze Stowarzyszenia

Prezes Zarządu:
Pan Jeremi Borowiec

Vice-prezes Zarządu:
Pan Damian Wachowicz

Sekretarz Zarządu:
Pan Mateusz Tomczyk

Członkowie Komisji Rewizyjnej:
Pan Filip Burski
Pan Gabriel Lewandowski
Pan Bartosz Miller

Nasi Eksperci

Jeremi Borowiec

Dyrektor Rady Programowej
The story
Prezes Zarządu Stowarzyszenia Wolne Miasto Łódź. Autor i współautor publikacji naukowych z zakresu prawa europejskiego. Specjalizuje się w dziedzinie prawa technologicznego, w tym prawa sztucznej inteligencji. Naukowo związany z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego i Wydziałem Prawa University of Groningen w Niderlandach.

Wojciech Walczak

Ekspert Rady Programowej ds. Nowych Technologii
The story
Ukończył Master of Science in IT na Clark University w Massachusetts (USA) i Master of Business Administration na Clark University w ramach Społecznej Akademii Nauk. Ukończył Service Design Course organizowany przez nowerski Draum Design, a także kurs Design Thinking organizowany przez szwedzką uczelnię Karolinska Institutet. Ukończył 9-miesięczny kurs SmartUP Lab w ramach EIT Health na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Zajmuje stanowisko Technical Leader w GFT Group będąc odpowiedzialnym za tworzenie nowoczesnych i skalowalnych aplikacji dla banków, zarządzanie zespołem i dbanie o jakość i bezpieczeństwo. Programista i niezależny konsultant doradzający firmom technologicznym i organizacjom pozarządowym z Polski i USA. Obecnie, kontynuuje studia doktoranckie na kierunku Zarządzanie na Społecznej Akademii Nauk w Łodzi.

Kamil Kopeć

Ekspert Rady Programowej ds. Prawa Gospodarczego i Handlowego
The story
Aplikant Adwokacki. Ukończył podyplomowe studia na kierunku Prawo Podatkowe na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego i podyplomowe studia na kierunku Bankowość i Finanse dla Prawników na SGH w Warszawie. Autor i współautor publikacji naukowych z zakresu prawa podatkowego. Ukończył również Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Macieja Rataja w Mieczysławowie uzyskując kwalifikację R3 w zakresie Prowadzenia Produkcji Rolniczej. Absolwent Pracowni Liderów Prawa, Akademii Liderów Rzeczypospolitej i Akademii Kadr Europejskich. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Wolne Miasto Łódź w latach 2017-2022. Ukończył kurs księgowego w Polskim Towarzystwie Ekonomicznym. Obecnie, pisze drugą pracę podyplomową na warszawskim SGH na kierunku Blockchain: Biznes, Prawo, Technologia.

Konrad Jagieła

Ekspert Rady Programowej ds. Prawa Karnego Gospodarczego
The story
Magister Prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Specjalizuje się w Prawie Karnym Gospodarczym. Wieloletni manager w branży pozarządowej. Specjalista z zakresu zarządzania projektami z wykorzystaniem funduszy celowych. Pełnił funkcje prezesa zarządu Fundacji, Project Managera i Specjalisty ds. prawnych zajmując się analizą sektora NGO oraz kontrolą i analizą dokumentacji i koordynacją wykonywanych projektów. Ukończył szkolenie z zakresu sporządzania pism procesowych i szkolenie z wystąpień publicznych. Pełnił funkcję Członka Zarządu Stowarzyszenia Wolne Miasto Łódź.

Bartosz Rakoczy

Ekspert Rady Programowej ds. Polityki Bezpieczeństwa
The story
Ukończył Studia Magisterskie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego z zakresu administracji II stopnia specjalizując się w administracji bezpieczeństwa. W latach 2014-2017 należał do Koła Naukowego Nauk Polityczno-Prawnych na WPiA Uniwersytetu Łódzkiego. Absolwent Pracowni Liderów Prawa (2018). Członek Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Wolne Miasto Łódź w latach 2017-2022.

Grzegorz Kędzia

Ekspert Rady Programowej ds. samorządu lokalnego
The story
Politolog i samorządowiec, były przewodniczący Rady Miasta Brzeziny. Doktorant na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego. Instruktor harcerski zaangażowany w działania na rzecz odbudowy polskich miejsc pamięci na Wschodzie. Odznaczony Srebrnym Medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej oraz medalem Pro Patria.

Jan Królikowski

Ekspert Rady Programowej ds. Logistyki
The story
Pracownik naukowy Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej w Katedrze Zarządzania Produkcją i Logistyki, autor doktoratu z dziedziny modelowania systemów informacyjnych przedsiębiorstw obroniony w University of Strathclyde w Wielkiej Brytanii. Współpracuje i wykłada również na niemieckiej uczelni Hochschule Mittweida. Autor publikacji z zakresu logistyki, planowania, informatyki. Zarządzał projektami wdrożeń innowacyjnych rozwiązań dla firm z Łodzi i regionu łódzkiego.

Działaj z nami!

Podzielasz nasze postulaty? Zarządzasz organizacją pozarządową, fundacją, think tankiem, stowarzyszeniem? Skontaktuj się z nami i omów szczegóły współpracy!
strong thesis statement content management system website video editing resume writing help online order essay online thesis writer for hire buy an essay essay help websites write my essay professional writing services pro essay writer online essay editor